37. ročník Zelenických hier

pozvánka - 1 Zelenické hry 2011.wma

sponzori - 2 Zelenické hry 2011.wma

Zelenické hry 2011

S podporou širokej verejnosti sa nám darí udržiavať tento športový sviatok už skoro 50 rokov. 27. mája 2011 sa stretli na pôde školy športovci z Nikolčíc v Českej republike, Šúroviec a naši domáci pretekári pri slávnostnom otvorení za účasti významných predstaviteľov obcí a sponzorov hier. Súťaž družstiev chlapcov a dievčat už tradične prebiehala v atletike, hádzanej a malom futbale. Po starostlivom sčítaní bodov na základe propozícií súťaže boli v sobotu odovzdané diplomy, medaily a vecné ceny pre najlepších. Víťazi turnaja vo futbale a hádzanej, chlapci z Nikolčíc, si odniesli víťazný pohár. V hádzanej dievčat vyhrali a pohár dostali žiačky zo Šúroviec. V celkovom umiestnení sme obsadili 2. miesto za Nikolčicami rozdielom 28 bodov. Šúrovce sme porazili rozdielom 13 bodov. Naši športovci, prevažne z 9. ročníka, boli silní súperi ostatným pretekárom. Hry sprevádzali kultúrno spoločenské podujatia – Zumba maratón a vystúpenie Mateja Piňáka, finalistu Československej suprstar 2011. Pre najmenšie deti sme zabezpečili skákací hrad a posedením v parku sme do školy prilákali rodičov a ďalších občanov Zeleníc i Siladíc. Škoda, že v piatok večer a v sobotu nevydržalo pekné počasie. Akcia sa vydarila. Dlhá príprava pred hrami a úsilie organizátorov nezostalo bez povšimnutia. Slová uznania od hostí a prítomných divákov nás povzbudili. Vážime si všetkých, ktorí prispeli k dobrému priebehu hier. Radi sme sa stretli aj s bývalými žiakmi. Teší nás, že sa k nám vracajú. Ďakujeme svojim kolegom za šírenie dobrého imidžu školy, ktorý svojim prístupom podporili. Chcem veriť, že sa nám podarí zlepšiť podmienky na športovanie. Vyrastajú nám predsa športové talenty. Žiaci 1. – 4. ročníka 9. júna získali 1. miesto na Site pre talenty spomedzi 7 škôl Trnavského kraja. Víťazom Zelenických hier a Sita srdečne ešte raz blahoželám!